АСТРОНОМІЧНИЙ ПАЛАЦ ГРАФІВ ШЕНБОРНІВ.

05721_01

Ми продовжуємо нашу рубрику про туристичні родзинки Закарпаття. Цього  разу розповімо  про палац Шенборнів, що знаходиться у с. Карпати Мукачівського району й нині слугує разом із новими приміщеннями за санаторій «Карпати». Але колись це була резиденція та мисливський будинок графів Шенборнів, знаного роду в часи Австро-Угорщини. Але про все по порядку.

365 вікон, 52 кімнати та 12 входів у замок

Як пишуть дослідники В. Пагиря та Є. Федів у книзі «Творці історії Мукачева», після придушення повстання Ференца Ракоці ІІ у 1711 році маєтки повстанців перейшли до рук габс­бурзької династії Шенборнів. Новим їхнім господарем став Лотар Франц фон Шенборн – єпископ Бамберга і архієпископ Майнца. Таким чином був покладений початок цієї династії у нашому краї.

Маєтки князя Ракоці і повстанців 31 липня 1728 року були подаровані цісарем Карлом VI 75-річному архієпископу, який доручив керівництво ними своєму кузену Фрідріху-Карлу Шенборну як спадкоємцю, бо старий Лотар Шенборн не мав угорського громадянства. Шенборнівська домінія складалася тоді з 152 сіл, 15 присілків, 4 торгових міст. А невдовзі до неї додалися ще 32 села, куплені від княгинь Баторі та Естергазі.